Na počiatku našej bylinkovej cesty, kedy sme hľadali a skúšali miešať jednotlivé byliny do čajových zmesí sme začali uvažovať nad názvom, logom, nad pojmom, ktorý bude vystihovať myšlienku, ktorú chceme vniesť medzi ľudí.
Chceli sme vytvoriť symbol, ktorý by bol jedinečný pre našu prácu, a logo, ktoré bude jasne znázorňovať čo je našim životom, s čím sa stretávame, kde sú naše korene.
Všetko okolo nás funguje a prebieha v akýchsi cykloch, návratoch, kolovratoch, slncovratoch, v neustálom kolobehu, striedania nocí a dní. Kolovrátok ako tkací nástroj patrí nielen k tradičnej slovanskej kultúre, remeslu - pradenie, tkáčstvo, ale predstavuje práve symbol večných návratov a cyklov, tak ako je aj striedanie štyroch ročných období. Kolovrátok bol súčasťou väčšiny domácností, kde sa mladé dievčatá učili tkáčskemu remeslu. Ženy predebatovali nie jeden zimný večer, keď spoločne priadli, bola to akási spoločenská udalosť.
Kolovrátok – kolovrat bol tiež u starých Slovanov považovaný za silný amulet, ktorý chránil pred zlými silami. Nosili ho nie len na krku ale aj na šatách ako výšivky alebo si ním ozdobovali aj vchodové dvere.